Кошик
547 відгуків
YUG-glass
+380932110305
+380932110305
+380932110305
Менеджер

Що ви знаєте про посуд з кришталю?

Що ви знаєте про посуд з кришталю?

24.06.17

Що ви знаєте про посуд з кришталю?

Кришталева посуд, а також будь-які вироби з кришталю не одне десятиліття вважалися ознакою розкоші, достатку та рівня життя сім'ї. В часи Радянського Союзу в кожній благосостоятельной сім'ї можна було знайти вироби з кришталю. Будь-яке застілля обов'язково супроводжувалося без кришталевих келихів, салатниць, вазочок і т. д. Крім іншого вкладення засобів в покупку кришталю вважалося непоганою інвестицією на майбутнє.

В наші дні кришталева посуд не настільки затребувана і поширена. З плином часу кришталеві вироби поступово втрачають свою значимість. Крім цього з кришталем зараз можуть конкурувати сучасні різновиди якісного скла. Однак кришталь все ще високо цінується на світських раутах і прийомах. Багато користуються скляними кухлями і вазами не тільки у свята, але й у повсякденні, для створення величною і розкішної атмосфери.

Кришталь виграє в естетиці навіть у сучасних аналогів з найбільш незвичайних видів декоративного скла. Завдяки своїй найчистішій прозорості, кришталь дозволяє розглянути самі невловимі відтінки кольорів, які в ньому знаходяться напоїв. Елегантність, витонченість, статусність і розкіш дозволяють кришталевим виробам бути неймовірно бажаними і в наші дні.

Особливості кришталю

Кришталем називають специфічну різновид скла, яка відрізняється від всіх інших оксидами свинцю, срібла, барію або цинку в своєму складі. Назвати скло кришталем можна тільки при вмісті в ньому не менше 16% вище згаданих металів. Якщо відсоток їх змісту менше, то тоді таке скло називається кристалином.

До характерним властивостям кришталю відносяться:

· висока щільність та міцність;

· важка вага навіть при найтонших стінках вироби;

· високий показник прозорості;

· неповторний відблиск;

· чистий мелодійний гучний дзвін;

· візуальна крихкість;

· естетика.

Дуже важливо пам'ятати про те, що в кришталевій посуді не рекомендується тривалий час зберігати їжу або напої з-за наявності в складі свинцю, який може потрапити у продукти, що може призвести до проблем зі здоров'ям.

Правильний догляд за кришталем

Правильний дбайливий догляд за кришталевими виробами дозволять їм прослужити вам не один десяток років. Завдяки цьому кришталева посуд зможе передаватися у вашій родині з покоління в покоління. Існують досить прості правила догляду за кришталем:

1.     Чтобы хрусталь не помутнел, не мойте его в горячей воде.

2.     Во время мытья не ополаскивайте хрусталь то горячей, то холодной водой – из-за этого он может лопнуть.

3.     Перед тем как положить в хрустальную посуду что-либо горячее нужно поставить ее на подставку из дерева, чтобы изделие не треснуло.

4.     Хранить хрустальные бокалы, сложив друг в друга, не рекомендуется. Это может спровоцировать их сцепление, после которого трудно отделить один бокал или рюмку от другого, что часто приводит к трещинам.

5.     Хрусталь нельзя мыть в посудомоечной машине.

6. Кришталевий посуд не можна використовувати в духовці або мікрохвильовій печі.

7. Щоб кришталеві вироби зберігали свій неповторний блиск, протирайте їх періодично ганчіркою, змоченою розведеною синькою, спиртом або оцтом.

8. Протирати кришталь найкраще м'якою неворсистою тканиною, наприклад, лляною.

9. При митті кришталевого посуду не можна використовувати абразивні чистячі засоби і мочалки.

10. Повернути чистоту прозорості помутневшему кришталю можна за допомогою суміші з оцту і великої повареної солі, або за допомогою крохмалю.

Інші статті