Кошик
547 відгуків
YUG-glass
+380932110305
+380932110305
+380932110305
Менеджер

Скарбничка. Історія виникнення. Різновид скарбничок.

Скарбничка. Історія виникнення. Різновид скарбничок.
Скарбничка: на сторожі Ваших заощаджень від давнини до наших днів.

23.07.17

Скарбничка, на думку багатьох – це мила свинка для зберігання дрібниці. Але шлях, який привів цей аксесуар до сучасного вигляду, був довгим і цікавим. Сьогодні існує багато варіацій звичної скарбнички з різних матеріалів, виконаної в різних стилях.

Історія скарбнички

Історія скарбнички починається ще в Стародавній Греції. До цієї епохи відносять найдавнішу збережену скарбничку. Ця реліквія була виконана у вигляді храму, з прорізом для грошей на фронтоні.

Історики співвідносять популярний образ свині з етимологією слова «pig», яке з мови шотландців перекладається не тільки як свиня, але і як глиняний горщик. Частково із-за тієї гри слів і почали створювати скарбнички у формі звірів.

Види скарбничок:

· Глек або кубушка використовувалися ще в давнину, як на території сучасної Росії, так і країн Європи. Кубушка відрізнялася від звичайної посуду вузькою шийкою, куди складалися монети. Нерідко після її наповнення горлечко заливали воском і ховали в затишному місці. З появою стандартів карбування гроші ставали більше в розмірах, і кубушка, у своїй початковій формі, перестала використовуватися.

· Скарбнички з прорізом. Ці випускалися самих різних форм і розмірів, як у вигляді звірів, так і різних споруд, наприклад, храмів. Відмінністю цієї скарбнички від більш пізніх моделей була її одноразовість. Після наповнення дістати гроші можна було, тільки розбивши скарбничку. Навіть якщо та була виконана з дорогих матеріалів.

· Багаторазові скарбнички доповнені отвором, щоб дістати гроші. Це найбільш сучасний варіант пристосування для накопичення капіталу. Багаторазові скарбнички почали робити з небитких матеріалів, так як тепер дістати заощадження виявилося просто.

З розвитком банківської справи банки Британії пропонували послугу домашньої тирсу. Вона являла собою спеціальний сейф, ключ від якого залишався в банку. Тобто, щоб забрати заощадження, потрібно було відвідати відповідну установу. Ця послуга поклала початок розвитку системи банківських вкладів і депозитів.

Сьогодні банки представляють послугу електронної скарбнички, коли Вам навіть не потрібно знімати готівку, щоб відкласти трохи на довгоочікуваний відпустку. Однак старі добрі керамічні свинки не поступаються позицій. Це відмінний подарунок і свого роду розвага, яке дозволяє згадати дитинство.

Матеріал для скарбнички

· Кераміка – перший матеріал для скарбнички, і все ще популярний. Скарбнички з кераміки часто пропонують у якості сувенірів. Причому сучасні моделі вже не обов'язково розбивати.

· Фарфор – дорогий матеріал для вишуканих скарбничок. З тих пір, як налагодилася торгівля з Китаєм, з'явилися перші порцелянові скарбнички. Вироби з цього матеріалу з'явилися навіть раніше, ніж придумали багаторазові кубушки. Витончену красу доводилося розбивати.

· Пластик – легкий, міцний матеріал, який завоював полярність у 60х. Скарбнички з пластику, звичайно багаторазові і радують різноманітністю форм і забарвлень.

· Дерево – сувенірний матеріал. Скарбнички з дерева зазвичай виконані в етнічному стилі.

· Метал – сучасний матеріал для такого аксесуара, лише трохи старше пластику. Жерстяні банки-скарбнички були осінь популярні в СРСР, тому виробники скарбничок часто оформляють металеві вироби з мотивів.

Інші статті