Кошик
547 відгуків
YUG-glass
+380932110305
+380932110305
+380932110305
Менеджер

Столові прилади.

Які столові прилади вибрати. На що потрібно звертати увагу при купівлі приладів.

10.08.17

Посуд в подарунок – які прилади вибрати

Столові прилади – обов'язковий елемент повсякденного обіду і святкового столу. Тому такий подарунок обов'язково стане в нагоді в господарстві. Перед покупкою набору важливо пам'ятати про критерії якості. Не менш важливий вибір матеріалу і дизайн.

Про що потрібно пам'ятати перед покупкою

Для початку потрібно визначити мету покупки. Прилади для щоденного використання повинні витримувати часте миття, не дряпатися і не гнутися. Матеріал не повинен темніти з часом або «збирати» плями.

Варіанти для сервірування святкового столу можуть виготовлятися з таких примхливих металів, як срібло. Комплекти з срібла виглядають розкішно і нарядно, однак метал темніє з часом і потребує регулярного чищення. Крім того, легко деформується. Про високу вартість такого подарунка годі й говорити.

По можливості слід вибирати прилади, дизайн яких поєднується зі столовим сервізом. Якщо Ви не знаєте, який посуд використовують господарі, краще зупинитись на чітких, лаконічних варіантах. До речі про прикраси: прилади з великою кількістю декору складно мити, в поглибленнях малюнка часто накопичується бруд.

Кількість приладів в наборі може бути різним – від 6 до 90. Найбільш популярні варіанти на 12 і 24 персони. Краще вибирати з запасом, так як прилади, особливо чайні приналежності часто губляться.

В комплекті можуть бути не тільки столові, але і сервірувальні приналежності – лопатки, ложки для салату та інше. Можна знайти комплекти з ножами для фруктів і риби, закусочними виделками і кавовими ложечками. Вибір залежить від того, як Ваші друзі зазвичай сервірують стіл.

Оцінка якості

Дорогий набір не гарантує якість виробів. Вибираючи набір столових ножів і виделок, зверніть увагу на деталі:

·        На поверхні не повинно бути дефектів. Поліровка повинна бути однорідною, без темних плям. Поверхня гладка, без шорсткостей, навіть у матових приладів.

·        На зрізах не повинно бути задирок. Металеві занози доставляють масу незручностей.

·        У гарних приладів на згинах є потовщення, щоб вони не гнулися під час використання.

·        Виделка чи ніж повинні зручно лягає в руку і не бути занадто важкими. Не соромтеся потримати їх у руках перед покупкою.

·        Занадто легкі вироби – сигнал низької якості. Особливо, якщо набір продається металевий.

·        Товщина гарного виробу від 1,5 до 4 міліметрів. Занадто тонкий матеріал швидко зігнеться.

·        Заточення ножів і зубчиків вилок повинна бути рівномірною. Вироби не повинні бути тупими або надто гострими.

·        Різкий запах – ознака низької якості.

Вибір матеріалу

Якщо Ви не обираєте сувенірний комплект в подарунок, то дерев'яні вироби Вам не підходять. Дерево дуже недовговічне і вбирає кольори і запахи їжі. Популярні метали для столових приборів:

1.      Нержавіюча сталь

2.      Мельхіор

3.      Срібло

4.      Нейзильбер

Ложки з алюмінію швидко втрачають товарний вигляд, тому не підходять в якості подарунка. Нержавіюча сталь – міцний і довговічний матеріал. Не окислюється, стійкий до корозії. Прилади з медичної сталі – краще з цієї категорії. Відмінний вибір для щоденного використання.

З срібла зазвичай набувають десертні або чайні прилади. Шикарний варіант для святкового столу, але сьогодні більше відноситься до категорії ювелірних виробів. Мельхіор – нержавіюча заміна сріблу. Сьогодні з нього роблять елітні святкові комплекти. Якщо мельхіор Вам не по кишені, то виберіть більш дешевий комплект з нейзильберу.

Інші статті