Кошик
547 відгуків
YUG-glass
+380932110305
+380932110305
+380932110305
Менеджер

Квіткові горщики їх різновид.

Пластикові та глиняні горщики для кімнатних рослин їх переваги і слабкі місця. Які горщики для квітів краще пластмасові або глиняні.

26.08.17

 

Види горщиків для квітів

Вибираючи горщик для вирощування кімнатних рослин, необхідно в першу чергу не плутати його з кашпо. Кашпо використовують для додаткового декорування простих горщиків. Правильний квітковий горщик має спеціальні дренажні отвори на дні, які необхідні для стікання води. Якщо вода буде застоюватися в землі, це може призвести до гниття кореневої системи і появі неприємного запаху. Дренажні отвори також часто допомагають здійснювати нижній полив рослини, для якого вода наливається в піддон, щоб коріння вбирали необхідну кількість вологи.

Існує великий вибір горщиків для домашніх рослин. Велика кількість форм, розмірів і різних матеріалів для непідготовленого садівника будуть ускладнювати вибір. Для цього ми зібрали найбільш поширені види горщиків, виділивши їх плюси і мінуси.

Пластикові горщики

Зараз пластикові горщики зовсім не так непоказні як раніше. Існують оригінальні горщики для рослин, які виглядають як даний декоративні кашпо. Завдяки пластичності пластмаси можна створювати самі різні форми горщиків.

Переваги пластикових горщиків

·       Легка вага. Завдяки своїй легкій вазі пластикові горщики ідеально підходять для оптимального вирощування великих домашніх рослин, які часто розташовують на підлозі. Також пластикові горщики чудово підходять для зовнішнього і внутрішнього вертикального озеленення, тому що не обтяжують каркаси і красиво виглядають в будь-якому оформленні.

·       Пластичність. Пластмасовий горщик може прийняти абсолютно будь-яку форму, будь то висока ваза або плоске блюдо.

·       Надійність. Пластиковий горщик складно розбити, навіть впустивши його на підлогу, в цьому вони виграють у більш тендітних глиняних і керамічних аналогів.

Недоліки пластикових горщиків

·       Штучність. Пластик – це матеріал неприродного походження. Він погано пропускає повітря, не дає рослині дихати. Згодом це може негативно позначитися на здоров'ї рослини, наприклад при переливі, коли коріння починають гнити.

·       Нестійкість. З-за свого легкої ваги такі горщики можуть бути нестійкими, коли в них вирощуються високі або великі рослини.

Керамічні горщики

До керамічних горщиках також відносять і глиняні. Такі горщики використовувалися для вирощування кімнатних рослин сотнями поколінь.

Переваги керамічних горщиків

·       Натуральність. Не покриті глазур'ю керамічні горщики за рахунок пористості стінок здатні випаровувати надмірну вологу і насичувати кореневу систему рослини киснем.

·       Терморегуляція. Завдяки вмісту в таких горщиках гідратованої води, в зимовий період квітка не замерзає, а влітку не запревает.

·       Стійкість. Завдяки своїй вазі, такий горщик з кераміки більш стійкий, завдяки чому відмінно підійде для вирощування великих високих рослин у домашніх умовах.

Недоліки керамічних горщиків

·       Крихкість. При необережному поводженні можна дуже просто розбити керамічний горщик.

·       Охолодження. Із-за випаровування вологи пористими стінками горщика, горщик може сильно переохолодитися, що нашкодить рослині. Тому необхідно уникати переливу.

·       Пересадка. З-за того, що корінці присмоктуються до стінок керамічних горщиків, пересадка може пошкодити кореневу систему і вся рослина.

Інші статті